پرواز با فلای بورد کیش

جزیره کیش، جایی است که می‌توانید جدیدترین تفریحات را در آن امتحان کنید. فلای بورد کیش یکی از این جدیدترین‌ تفریحات است که با آن‌که هنوز بسیاری آن را نمی‌شناسند اما طرفداران زیادی دارد. گذراندنِ نیم ساعت با فلای بورد بالای سطحِ دریای نیلگون کیش می‌تواند به تمام تفریحات دیگر بیارزد. با ایزی‌کیش همراه باشید تا با این تفریح مدرن و پر هیجان آشنا شوید.

فلای بورد کیش

فلای بورد از کجا آمد؟

فرانکی زاپاتا، ورزشکار فرانسوی و قهرمان جت‌اسکی، کسی بود که در سال ۲۰۱۱ از فلای بورد رونمایی و آن را به عنوان یک ورزش معرفی کرد. معرفی فلای بورد در مسابقات جهانی جت‌اسکی چین (سال ۲۰۱۱) انجام شد. زمان زیادی نگذشت که فلای بورد به عنوان یک ورزش و تفریح آبی در جهان شناخته شد. سال ۲۰۱۲ این ورزش آبی در دسترس عموم قرار گرفت.

سال ۱۳۹۱ فلای بورد وارد ایران شد. یک سال پس از آن و در مهر ۱۳۹۲ این ورزش نیز در مسابقات جت اسکی حضور داشت. از همان زمان به بعد علاقمندان به فلای بوردینگ می‌توانند برای آموزش به انجمن‌های جت اسکی و جت بت کشور مراجعه کنند. سالِ گذشته و در آذرماه ۱۳۹۶ نیز در مسابقات دیگری رقابت‌های رشته فلای بورد نیز وجود داشت.

بنابراین، فلای بورد با اینکه تنها ۶ سال است که به ایران آمده اما خیلی زود جایش را در میان ورزش‌‌ها و تفریحات دریایی و آبی باز کرده و فلای بورد کیش حالا یکی از بهترین تفریحات دریایی است.

فلای بورد کیش

فلای بورد کیش چیست؟

پیش از هر چیز بهتر است درباره ساختار و کاربرد فلای بورد سخن بگوییم. فلای بورد “Flyboard” وسیله‌ای است که فرد را بالای سطح آب، به طور ایستاده، با فاصله‌ای ۱۲ متری نگه می‌دارد. چطور این اتفاق می‌افتد؟

فلای‌بورد در واقع وسیله‌ای شبیه به یک کفش است که باید آن را پوشید. فلای بورد که از طرفی به پای ورزشکار متصل است، از طرف دیگر توسط یک لوله که کاربرد پمپاژ آب را دارد به یک جت اسکی وصل است.

این وسیله شبیه به کفش، از زیر در معرض فشار آب زیاد قرار می‌گیرد که همین منجر به ارتفاع گرفتن آن خواهد شد. از آنجایی که فلای بورد می‌تواند افراد بزرگسال را با همین فشار آب تا ۱۲ متر به سمت آسمان ببرد، می‌توان تصور کرد که قدرت این فشار آب چقدر قوی است.

فلای بورد کیش

بنابراین، با فلای بورد می‌توان به صورت ایستاده، در ارتفاعی ۱۲ متری از سطح آب قرار گرفت و انگاه حرکات نمایشی انجام داد؛ چرخید، درون آب شیرجه زد و دوباره بالا آمد و یا حرکات موزون کرد. فشار آب نیروی محرکه خلق تمام این حرکات است. در حین همه این کارها یک جت اسکی دائما همراه فلای‌ بورد سوار خواهد بود و هر طرف که فلای بورد برود جت اسکی نیز به دنبالش کشیده می‌شود.

آنچه که در فلای بورد اهمیت دارد این است که بتوانید تعادلتان را حفظ کنید. در واقع فلای بورد ورزشی در جهت حفظ تعادل بالای سطح آب است. برای آن‌که این ورزش را تمام و کمال انجام دهید لازم است تا عکس‌العمل‌های سریع نشان دهید. اگر نتوانید به خوبی تعادلتان را روی فلای بورد حفظ کنید به درون آب سقوط خواهید کرد. البته زمان زیادی طول نمی‌کشد که بار دیگر فشار آب شما را به بالای سطح آب دریا هدایت کند.

فلای بورد کیش

قیمت فلای بورد کیش چقدر است؟

فلای بورد تفریحی با قیمت بالاست. شاید برای گردشگرانی که به کیش سفر می‌کنند، این‌که بخواهند رقمی برابر با ۴۰۰ هزار تومان برای یک‌ساعت یا رقمی برابر با ۲۰۰ هزار تومان برای نیم‌ساعت فلای‌بورد بپردازند سخت باشد. البته بسیاری از طرفداران ورزش‌های آبی با این وجود نمی‌توانند از خیر این تفریح دریایی بگذرند.  شاید بتوان با کاهش برخی از هزینه‌ها دست کم نیم‌ساعت فلای‌بورد را هم تجربه کرد و یا به جای انجام چند تفریح دریایی، تنها به فلای بورد اکتفا کرد که تفریحِ دریایی کاملی است.

با این حال اگر بخواهید با این قیمت فلای بورد در کیش از این تفریح آبی لذت ببرید، بهتر است بلیط آن را نه حضوری که به صورت آنلاین و با تضمین بهترین قیمت تهیه کنید. در ایزی‌کیش می‌توانید بدون صرفِ بیهوده وقت، به صورت آنلاین قیمت فلای بورد کیش را ببینید و بلیط آن را با چند کلیک بخرید.

پس از آن‌که بلیط آنلاین‌اتان را تهیه کنید می‌توانید، برای فلای بورد سواری به برخی از کلوپ‌های تفریحی جزیره کیش، پارک کیبل اسکی و یا ساحل هتل مارینا کیش بروید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.