پاییز کجا سفر کنیم ؟

پاییز آرام آرام از راه می‌رسد. شاید خیلی‌ها این فصل را پایانی برای سفرهایشان بدانند، چراکه تابستان و به تبعِ آن تعطیلی تمام شده است. برای خیلی‌ها اما پاییز شروع سفرهای رویایی است؛ آن‌‌هم به مقاصدی که سفر تابستانی به آن‌ها سفری سخت به دلیلِ هوای بسیار گرم و آفتاب بسیار داغ بوده؛ شهرهای جنوبی، شهرهای مرکزی و شهرهای شمالی از بهترین مقاصد سفر در پاییز هستند. با ایزی‌کیش همراه باشید تا بدانیم پاییز کجا سفر کنیم ؟

پاییز کجا سفر کنیم

در پاییز کجا سفر کنیم و چرا؟

پاییز که از راه برسید هوا خنک‌تر می‌شود و گرچه سفر به شهرهای سردسیر ممکن است کارِ هرکسی نباشد اما سفر به مناطق گرم و جنوبی و جزایر ایران یکی از ایده‌آل‌ترین شکلِ سفرهاست. پاییز نیمی از کشور می‌توانند مقاصد سفر پاییزی باشند.

 

سفر پاییزی به شمال

تابستان شمالِ ایران با شرجی زیاد همراه است. البته که این خطه از ایران در همه سال مسافران زیادی را جذب می‌کند اما با خنک‌تر شدن هوا موجِ جدیدی از سفرها به شمالِ ایران آغاز می‌شود. طبیعت زیبا و منحصر به فرد شمال در پاییز از دلایل اصلی سفرهاست. زیبایی جنگل‌های زرد و نارنجی، تالاب‌های رنگارنگ و حیات پرندگان پاییزی در شمال پاسخی برای پاییز کجا سفر کنیم است. پاییز شمال خیلی‌ها را وا می‌دارد شال و کلاه کنند و با یک دوربین و لباس گرم به سمت مقاصدی مانند شهرستانک، گرگان، رامسر و… بروند.

سفر پاییزی

سفر پاییزی به کویر

پاییز کجا سفر کنیم ؟ بدون شک کویرها یکی از مقاصد همیشگی سفرهای پاییزی هستند. این جغرافیای خاص هر سال برای بسیاری بهترین مکان برای سفر در پاییز به حساب می‌آیند. کویرهایی مانند ورزنه و مرنجاب از جمله این مقاصد پاییزی هستند. در سفری پاییز به کویر می‌توانید از آسمان پرستاره، شب‌های خنک و روزهای نه چندان گرم لذت ببرید.

مسافرت در پاییز

سفر پاییزی به گردنه حیران

یکی از دیدنی‌ترین سفرهای پاییزی سفر به گردنه حیران اردبیل است. این منطقه کوهستانی و سرسبز در پاییز جلوه‌ای حیرت‌آور از رنگ و زیبایی به خود می‌گیرد؛ در هم تنیدگی رنگ‌های گرم در این گردنه و روستاهای آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد. البته برای سفر به این مقصد پاییزی باید خودتان را برای یک آب و هوای سرد پاییزی آماده کنید.

بهتر مکان ها برای سفر در پاییز

سفر پاییزی به یزد و کرمان

شاید شما نیز از آن دست افرادی باشید که از کنارِ هم قرارگیریِ طبیعت پاییزی و تاریخ لذت می‌برید. یزد و کرمان از بهترین مکان‌ها برای سفر پاییز هستند. در پاییز هوای روز هوای متعادلی است و می‌توانید از اماکن تاریخی و بافت قدیمی شهر دیدن کنید. اگر مقصدتان یزد باشد، کوچه‌باغ‌های خشتی که پاییز ‌آن‌ها را با رنگِ زرد و نارنجی آمیخته برایتان یکی از زیباترین تصاویری خواهد شد که از پاییز دیده‌اید. همچنین اگر مقصدتان کرمان باشد قدم زدن در باغ‌های زیبای شهر مانند باغ شازده کرمان تا همیشه برایتان به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی بدل خواهد شد.


پاییز کرمان

سفر پاییزی به ایلام

ایلام یک مقصدِ بی‌نهایت زیبا برای پاییز است. این استان از معدود مقاصد گردشگری است که هنوز هم می‌توان سراغِ طبیعتی بکر را در آن گرفت. اگر هوای خنک و سردِ این استان در پاییز برایتان قابل تحمل است، از خیرِ پاییز در دشت‌های آن و تنگه‌های بی‌نظیرش مانند تنگه ارغوان و رازیانه نگذرید.

پاییز ایلام

سفر پاییزی به چابهار

در میان همه مقاصد گردشگری که می‌توانیم داشته باشیم، سفر به جنوب ایران از جذاب‌ترین مقاصد پاییزی سفر است. چابهار به دلیل آب و هوای معتدل و لطیفش در پاییز یکی از بهترین مقاصد پاییزه جنوب ایران است. در فصل پاییزِ چابهار، علاوه بر لذت بردن از هوا می‌توان از ورزش‌ها و جشنواره‌های ویژهِ ورزش‌های آبی مانند اسکی روی آب، غواصی و… در این شهر استفاده کرد. آفتاب گرفتن و شنا کردن در سواحل زیبای چابهار نیز از مزایای سفر پاییزه به این شهر است.

سفر پاییزه

سفر پاییزی به کیش

بسیاری تمام تابستان در انتظارند تا فصل پاییز و زمستان از راه برسد تا به کیش سفر کنند. معتدل شدن هوا در پاییز، وزیدنِ بادها و شب‌های خنک، بسیاری از گردشگران را در سفرهای پاییزی‌اشان به جزیره کیش می‌رساند. علاوه بر آب و هوای مناسب این جزیره در پاییز، جشنواره پاییزی کیش و به فعال شدن تفریحات دریایی بیش‌تر نسبت به فصل تابستان از دلایلی است که ما را مجاب می‌کند در پاییز به کیش سفر کنیم.

پاییز کیش

در این فصل می‌توانید از تفریحات متنوع جزیره کیش لذت ببرید و در کنار آن اجاره خودروهای متنوع خارجی جزیره را نیز امتحان کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.