پارک دلفین های کیش؛ دنیایی از شادی و هیجان

پارک دلفین های کیش از بهترین فضاهای تفریحی  ایران است. اگر به این جزیره سفر کنیم و دلفیناریوم کیش را نبینیم، یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های کیش را از دست داده‌‍ایم. هرچند که انتظار ما از بازدیدِ پارک دلفین های کیش دیدن نمایش دلفین‌های تربیت شده است، اما در این پارک فقط قرار نیست با دلفین‌ها ملاقات کنیم؛ فضای سبزِ وسیع با گونه‌های متنوع گیاهی، باغ پرندگان، تماشای آکواریوم و… پارک دلفین ها کیش ساعت‌ها ما را مشغول خود خواهند کرد. با ایزی‌کیش همراه باشید.

دلفیناریوم کیش؛ اولین پروژه بزرگ جزیره

بیش‌‌تر از ۱۵ سال است که از شروعِ پروژه بزرگی در جنوب غربی جزیره زیبای کیش می‌گذرد. سال ۱۳۷۹ بود که زمینِ ۷۰ هکتاری‌ای در جنوب جزیره برای ساختِ مجموعه‌ای تفریحی، اقامتی و گردشگری خریداری و ساخت و ساز در آن آغاز شد. این زمینِ بزرگ قرار بود بدل به فضای بزرگی برای دلفیناریوم کیش و انواع گونه‌های گیاهی و سبز شود. ۵ سال پس از شروع، بزرگ‌ترین پارک دلفیناریوم خاورمیانه با ۸۰۰ نفر ظرفیت که باغ پرندگان و امکانات دیگری را هم در بر داشت بهره‌برداری شد.

پارک دلفین های کیش حالا پس از سال‌ها هنوز در حال گسترش و افزایش ظرفیت است. در حال حاضر هم این پارک امکانات و گزینه‌های تفریحی خوبی مانند سفره‌خانه سنتی، سالن آمفی‌تئاتر، باغ پرندگان، کلاسیک شو، فروشگاه و غیره دارد. اگر بلیط مجموعه دلفیناریوم کیش را بخرید، به محض ورود، اتوبوس قطاری شما را ابتدا به باغ پرندگان و گشت و گذار در فضای سبز و در نهایت به پارک دلفین های کیش می‌برد.

پارک دلفین های کیش
دلفیناریوم کیش

آنچه در پارک دلفین ها در کیش خواهید دید

هرچند که بیش‌تر گردشگران بیش از هر چیز سراغ دلفین‌ها را در دلفیناریوم کیش خواهند گرفت، اما در پارک اصلی علاوه بر دلفین گونه‌های مختلف جانوری همچون شیر دریایی، گراز دریایی، گربه دریایی و پنگوئن نیز –درحالی که در استخرهایی با ۱۲۰۰۰ متر مکعب آب نگهداری می‌شوند- وجود دارد که همگی تربیت شده‌اند و می‌توانند با اجرای نمایش‌هایی نگاه‌ها را به خودشان خیره کنند

مسئولان این پارک می‌گویند در دلفیناریوم کیش دو گراز دریایی وجود دارد که این ۲ گراز تنها گرازهای موجود در منطقه خاورمیانه هستند. به طور کلی گراز دریایی جانوری نیست که در آب‌های خاورمیانه وجود داشته باشد. مربی این دو گزار می‌گوید وقتی آن‌ها را از قطب به کیش آورند بلافاصله تلاش برای آموزش و نمایش آن‌ها شروع شد.

علاوه بر نمایش دلفین‌ها و دیگر جانوران دریایی که در پارک دلفین های کیش وجود دارند، حواشی دیگری همچون غواصی و شنا با دلفین‌ها و یا تماشای نقاشی‌هایی که دلفین‌ها کشیده‌اند نیز در این پارک وجود دارد.

پارک دلفین های کیش
دلفیناریوم کیش
  • کلاسیک شو پارک دلفین کیش

علاوه بر آنچه در رابطه با دلفین‌ها و جانوران دریایی در پارک دلفین ها کیش وجود دارد، برنامه‌های کلاسیک شو هم برای گردشگران جذابیت‌های خاص خودش را دارد. در کلاسیک شو این پارک، هنرمندان ایرانی و خارجی با جلوه‌های نور و موسیقی برنامه‌های جذابی را اجرا می‌کنند.

 

  • باغ پرندگان پارک دلفین های کیش

از همه این‌ها هم که بگذریم، باغ پرندگان کیش خود به تنهایی دنیایی از تماشاست. در باغ پرندگان مجموعه دلفیناریوم کیش، ۶۱ گونه از انواع مختلفِ پرنده زندگی می‌کند. پلیکان، طوطی ماکائو، لک‌لک، توراکو، حواصیل، پنگوئن، قو، توکان، طاووس و غیره تنها بخشی از این پرنده‌ها هستند. بیش‌ترین پرندگانی که در باغ پرندگان کیش می‌بینید مروبط به آمریکای جنوبی و آفریقاست. بازدید از باغ پرندگان پارک دلفین های کیش، به این صورت است که پرندگان در فضایی دو هکتاری با ارتفاع ۱۲ متر در حال پروازند و شما با حرکت در این فضا آن‌ها را خواهید دید.

پارک دلفین کیش
باغ پرندگان کیش
  • فضای سبز دلفیناریوم کیش

علاوه بر این نباید از فضای سبزِ زیبا و منحصر به فرد این مجموعه هم گذشت. در فضای سبز پارک دلفین ها کیش، ۱۰۰ گونه مختلف گیاه مانند درخت‌های لور (انجیر معابد)، اکالیپتوس، آکاسیا، نخل، کهور، بنجامین و انواع کاکتوس وجود دارد. تا کنون هزاران درختِ نخل در این مجموعه کاشته شده وفضای سبز دلفیناریوم کیش را بدل به فضایی منحصر به فرد کرده است. قرار است در فضای سبز پارک دلفین کیش، کوه آتشفشان، دنیای ارکیده، باف پروانه و باران‌های مصنوعی نیز برای هرچه زیباتر کردن محیط ساخته شود.

 

  • تماشای خزندگان پارک دلفین‌ها در کیش

فضای ۱۰۰ هکتاریِ پارک دلفین کیش به همین‌جا ختم نمی‌شود، چرا که در کنار جانوران دریایی، نمایش‌های انسانی، باغ پرندگان و فضای سبز می‌توان خزندگانی همچون کروکودیل، مارهای بوآ، کبری، افعی، پیتون، انواع میمون، لاک‌پشت و… را نیز از نزدیک تماشا کرد.

در پارک دلفین کیش همچنین ۳ پروژه دیگر در دست ساخت است؛ پروژه بزرگترین پنگوئناریوم خاورمیانه، پروژه طویل‌ترین آکواریوم زیرِ آب خاورمیانه و پروژه اولین دلفیناریوم سرپوشیده.

با همه این توضیحات اگر به پارک دلفین ها در کیش علاقه دارید می‌توانید در فصول مختلف سال، هر روز، از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ به آن سر بزنید. تهیه بلیط این مجموعه از طریق ایزی کیش کارِ شما را ساده می‌کند. بدون اتلاف وقت، تماشای پارک دلفین های کیش را از دست ندهید.

قیمت بلیط پارک دلفین ها را نیز می‌توانید اینجا بخوانید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.