قدم به دنیای رنگارنگ باغ پرندگان کیش بگذارید!

باغ پرندگان کیش یکی از جاذبه‌های مدرن این جزیره است که در سفر به کیش، بازدید از آن را نباید فراموش کنید. این باغ یکی از منحصر‌به فردترین باغ‌های ساخته شده در دهه‌های اخیر در ایران است. انواع پرنده‌ها که در پوشش متنوع گیاهی در حال زندگی هستند را می‌توانید در باغ پرندگان کیش مشاهده کنید و از تماشای سایر جاندارنِ این پارک هم لذت ببرید. با ایزی‌کیش همراه باشید.

باغ پرندگان کیش 

تاریخچه باغ پرندگان کیش

سال ۱۳۸۰ باغ پرندگان کیش با مساحتی ۳ هکتاری شروع به کار کرد. شروع به کار این مجموعه گردشگری البته شروع به کاری مجزا نبود چراکه پارک پرندگان درون مجموعه بزرگ پارک دلفین‌ها ساخته شد.

به طور کلی مجموعه دلفیناریوم جزیره کیش که به سرمایه‌گذاری حسین ثابت -صاحب هتل داریوش کیش– ساخته شد. باغ پرندگان نیز یکی از پروژه‌های مهم دلفیناریومِ بزرگ و ۱۰۰ هکتاری جزیره کیش بود که پس از افتتاح استقبال خوبی نیز از آن شد.

باغ پرندگان کیش

آنچه در باغ پرندگان کیش خواهید دید

از سال ۱۳۸۰ تا امروز ۵۷ گونه پرنده در باغ پرندگان کیش یا باغ پرندگانِ مجموعه پارک دلفین های کیش به نمایش گذاشته شده است. این ۵۷ گونه شامل گونه‌هایی مانند شتر مرغ، طاووس، فلامینگو، پلیکان پا خاکستری، ماکائو، لک‌‌‌لک، توکان، قرقاول چینی، مرغ شاخدار، موزخوار، قو، مرغ سقا و غیره است. البته این ۵۷ گونه که از سراسر دنیا گردآوری شده‌اند تنها موجودات زنده باغ پرندگان جزیره کیش نیستند. در این باغ موجودات زنده دیگری مانند تمساح گاندو، آهو و میمون نیز در حال زندگی هستند که می‌توانید از تماشایشان لذت ببرید.

باغ پرندگان کیش

اما از گونه‌های متنوع جانوری این پارک که بگذریم، باید به دو بخش متنوع در آن هم اشاره کنیم. در این پارک دو بخش یا دو مسیر زیبا و جذاب وجود دارد.

اولین بخش باغ پرندگان کیش مسیری سرسبز است که مانند بسیاری از باغ‌های پرندگان در ایران قفس پرندگان در طول مسیر قرار داده شده که می‌توانید علاوه بر تماشا، اطلاعات مفید مربوط به هر پرنده را نیز –از اطلاعات درباره زیستگاه آن گرفته، تا نوع تغذیه و ویژگی‌ها- بخوانید.

در بخش دوم باغ پرندگان کیش، سناریوی دیدن پرندگان متفاوت است. شما در این مسیر قدم به فضای باز و آزادی برای پرواز پرندگان خواهید گذاشت که می‌توانید در گوشه گوشه این فضا انواع پرنده‌های رنگارنگ و زیبا را از نزدیک ببینید.

باغ پرندگان کیش

ویژگی جالب توجهی که باغ پرندگان کیش دارد این است که پرنده‌های حاضر در آن، حال از هر گوشه و کنار دنیا که آمده باشند، در محیط مناسبی نگه‌داری می‌شوند و گویی در محیط طبیعت در حال زندگی هستند.

بنابراین اگر از آن دست افرادی هستید که از دیدنِ پرهای باز شده یک طاووس لذت می‌برید یا دقایقی را می‌توانید با خیره شدن به یک فلامینگو سر کنید حتما از این جاذبه گردشگری کیش دیدن کنید.

با رفتن به باغ پرندگان کیش، می‌توانید از محیط طبیعی این مجموعه که گیاهان بی‌نظیری مانند اکالیپتوس، آکاسیا، گل ختمی، شیشه شور، تکوما، درخت انجیر معابد و… را در خودش جای نیز لذت ببرید.

با اتوبوس‌های قطاری مجموعه ۱۰ هکتاری دلفیناریوم کیش هم می‌توانید به بخش‌های دیگر بروید و مثلا از امکانات دیگرِ آن مانند سالن آمفی‌تئاتر، رستوران، کافی‌شاپ و دلفیناریوم نیز بهره ببرید.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

قیمت بلیط باغ پرندگان کیش چقدر است؟

اگر هدفتان تماشای پرنده‌های باغ پرندگان جزیره کیش است، بهتر است بدانید که برای رسیدن به این باغ باید بلیط کل مجموعه دلفیناریوم کیش را بخرید که شامل خدمات زیادی مانند بازدید از باغ پرندگان، دلفیناریوم، فضای سبز و گیاهان مجموعه می‌شود.

به ازای یک بلیط باغ پرندگان کیش که شامل بازدید و استفاده از موارد بالا می‌شود باید نفری ۱۳۵ هزار تومان پرداخت کنید. شاید در نظرتان قیمت بلیط باغ پرندگان کیش یا در واقع قیمت بلیط پارک دلفین‌های کیش زیاد باشد، اما مطمئنا وقتی قدم به این مجموعه بگذارید ساعت‌هایی را در آن سپری خواهید کرد و از فضای زیبا و امکانات قابل توجهش لذت زیادی خواهید برد.

باغ پرندگان کیش

برای رزرو بلیط باغ پرندگان کیش بهتر است از راه‌های مطمئنی مانند خرید آنلاین استفاده کنید. ایزی کیش این امکان را به شما می‌دهد تا بدون اتلاف وقت، بدون نگرانی و به صرفه‌تر علاوه بر اینکه از اخرین قیمت بلیط باغ پرندگان کیش مطلع می‌شوید، آن بلیط را نیز تهیه کنید. برای خرید بلیط کلیک کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.