چند نکته درباره خرید بلیط هواپیما کیش (۲)

در قسمت قبل به مشکلات احتمالی خرید حضوری بلیط چارتر کیش و یا هر مقصد دیگر، پرداختیم. در این قسمت قصد داریم تعریفی از بلیط چارتر را ارائه داده و فرق آن را با بلیط‌های سیستمی بیان کنیم. جزیره کیش به دلیل جاذبه‌های توریستی بیشمار، یکی از پرترددترین مسیرهای ایران است. همین امر سبب شد تا به بهانه آن به تعریف و تحلیل پاره‌ای از مشکلاتی که بسیاری از مردم در تهیه بلیط هواپیما چارتری با آن درگیر هستند، بپردازیم.

بلیط چارتر به بلیطی گفته می‌شود که با توجه به تقاضای بازار، قیمت آن در نوسان است. یعنی زمانیکه تقاضا برای سفر زیاد است، قیمت آن افرایش یافته و زمانی که تقاضا برای سفر کمتر می‌باشد، قیمت بلیط چارتر کاهش می‌یابد.

آیا همیشه بلیط چارتر کیش لحظه آخری ارزان است؟

شاید در ذهن بسیاری از مردم اینگونه تعریف شده باشد که بلیط لحظه آخری چارتر غالباً ارزان است. این تصور کاملاً اشتباه است. چرا که این موضوع کاملاً بستگی به فضای بازار و تقاضای مسافرین دارد. بسیاری از مردم خرید بلیط چارتر کیش را موکول به دقیقه ۹۰ کرده و بر این باور هستند که بلیط ارزان‌تری نصیب آنها می‌شود. اما در بسیاری از موارد کاملاً بلعکس بوده و مجبور می‌شوند بلیط چارتر کیش را با قیمتی فضایی خریداری کنند. این بدان خاطر است که در آن تاریخ تقاضا برای بلیط هواپیما کیش زیاد بوده و بلیط‌های موجود در بازار محدود شده است. از این جهت قیمت آن بالا می‌رود. پس همیشه بلیط چارتر کیش لحظه آخری، لزوماً پایین‌ترین قیمت نیست.

خرید بلیط چارتر کیش بصورت آنلاین

در قسمت قبل متذکر شدیم که سایت‌های متفاوت و زیادی اقدام به فروش بلیط چارتر کیش و دیگر مسیرهای داخلی، می‌کنند. اما آیا تمام آنها معتبر هستند؟ آیا می‌توان به هر سایتی که بلیط می‌فروشد اعتماد کرد؟ متاسفانه در جواب باید گفت خیر. علیرغم نظارت‌ سازمان‌های مربوط، بازهم تخلفاتی در زمینه فروش آنلاین بلیط هواپیما صورت می‌گیرد. این مشکلات برای مسیرهای پرترددی مثل کیش، بیشتر خود را نشان داده و مردم را درگیر می‌کند.

هر سایتی که اقدام به فروش بلیط چارتر کیش و یا هر مسیر دیگری می‌کند، باید از آن شماره پروازی برای فروش اعلام نموده است، دارای سهمیه باشد. مثلا تعداد ۵۰ صندلی برای فروش داشته، و سپس آنها را به فروش برساند. برخی از این سایت‌ها هیچگونه سهمیه‌ای از شماره پروازی که اعلام می‌کنند، نداشته و اقدام به فروش می‌نمایند! در واقع آنها هیچ صندلی برای فروش در اختیار ندارند. حال سوالی مطرح می‌شود که آنها چه چیزی را می‌فروشند؟!  نکته جالب اینجاست که اینگونه سایت‌ها در واقع بلیط سوری دست مسافر می‌دهند. هر فروشی که روی سایت‌ آن‌ها صورت می‌گیرد، پرسنل آنها همان اسم را از دیگر سایت‌ها خریداری می‌کنند. به این روش فروش، فروش شناوری بلیط چارتر می‌گویند.

از سایت‌های شناوری به هیچ عنوان خرید نکنید!

زمان خرید بلیط چارتر کیش و یا دیگر مسیرهای پرتردد، توجه داشته باشید که از سایت‌های شناوری به هیچ عنوان خرید نکنید! در سایت‌های شناوری به دلیل تراکم بالای خرید و فروش بلیط، بسیاری از پرسنل در انتقال اسم مسافرین بی‌دقتی کرده و نام مسافرین را اشتباه رد می‌کنند. اما مشکل برزگتر اینجاست که برخی از اینگونه سایت‌ها مثلاً برای یک پرواز تعداد بالایی فروش داشته‌اند و متعاقباً نیازمند این هستند که به نام این مسافرین، از دیگر سایت‌ها بلیط تهیه کنند تا اسم مسافر به لیست اصلی رد شود. آن‌ها این خرید را انجام نمی‌دهند و منتظر می‌مانند تا قیمیت بازار پایین بیاید. وقتی قیمت بازار پایین آمد، بصورت گروهی از سایت‌های مختلف خریداری می‌کنند. حال ممکن است این اتفاق نیوفتد و آنها متحمل ضرر شوند. در این زمان آنها با شما تماس گرفته و می‌گویند بلیط شما باید کنسل گردد و یا پرواز شما با مشکل مواجه است!

گفتنی است که این اتفاقات در سایت‌های معتبری که سالهاست در زمینه فروش بلیط چارتر فعالیت می‌کنند، اتفاق نمی‌افتد. شما زمانی که از یک سایت معتبر خرید بلیط چارتر انجام می‌دهید، نام شما مستقیما به لیست اصلی پرواز منتقل می‌شود و هیچکدام از مشکلات مذکور برای شما پیش نخواهد آمد. پس بهتر است از قدمت و اعتبار سایتی که از آن بلیط چارتر کیش و یا دیگر مسیرهای پرتردد را خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل کنید.

در قسمت بعد به معرفی چند موتور جستجو برای خرید بلیط چارتر کیش و دیگر مسیرها، می‌پردازیم و نحوه صحیح خرید بلیط آنلاین را به شما آموزش می‌دهیم.

ادامه دارد …

تفرینو به‌عنوان سامانه فروش تفریحات در جزیره کیش و دیگر شهرهای توریستی ایران، خدمات نوینی را در زمینه فروش تفریحات، اجاره خوردو و مواردی از این قبیل، بصورت آنلاین ارائه می‌دهد. برای مشاهده و انتخاب تفریح مورد نظر خود به صفحه محصولات رفته و ضمن آشنایی با تفریح مورد نظر، آن را انتخاب و با قیمتی مناسب خریداری نمائید. برنامه‌ریزی قبل از سفر به شما این امکان را می‌دهد تا نهایت استفاده را از زمان خود در سفر برده و وقت خود را صرف یافتن تفریح مورد علاقه خود در شهر توریستی نکنید. تفرینو این برنامه ریزی را برای شما ساده‌تر کرده است .

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.