چند نکته درباره خرید بلیط هواپیما کیش (۱)

عجیب اما واقعی(!) امروزه سایت‌های مختلفی در زمینه فروش بلیط هواپیما کیش و دیگر شهرها ایجاد شده است که اقدام به فروش بلیط چارتر می‌کنند. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که کدامیک از این سایت‌ها اعتبار لازم برای فروش بلیط هواپیما را دارند؟ آیا می‌شود به تمام این سایت‌ها اعتماد کرد؟ مسیرهایی مانند کیش که جزو پرتردد‌ترین مسیرهای پروازی در ایران به حساب می‌آید، اغلب هدف شرکت‌های جهانگردی و آژانس‌های مسافرتی هستند. زیرا سود قابل توجهی منتظر آنهاست! خصوصاً در فصل‌های پرتردد که اصطلاحاً “peak time” گفته می‌شود.

خرید بلیط هواپیما کیش بصورت حضوری یا آنلاین؟ 

همانطور که می‌‌دانید بلیط هواپیما کیش و دیگر شهرها را به دو طریق می‌توان خریداری کرد؛ حضوری و اینترنتی. قبل از هر چیز این نکته را بدانید که برای اکثر آژانس‌های هواپیمایی، متاسفانه رضایت مسافر در اولویت قرار ندارد! پس اگر به‌صورت حضوری اقدام به خرید بلیط هواپیما کیش و یا تور کیش می‌کنید، به آژانس‌هایی مراجعه کنید که دارای سابقه بلند مدت هستند. سعی کنید از طریق پرس و جو، حتماً از سابقه کاری و قدمت آژانس مسافرتی، آگاهی پیدا کنید.

 فرق بین آژانس باسابقه و مبتدی در چیست؟ 

منظور از آژانش باسابقه، سابقه خوب است. اینکه صرفاً یک آژانس جهانگری دارای فلان سال سابقه کار باشد، کفایت نمی‌کند. وقتی می‌گوئیم سابقه خوب، یعنی مسافران آن رضایت کافی از آن مجموعه را داشته باشند. امروزه خرید تور کیش بیشتر بصورت حضوری صورت می‌گیرد تا صرفاً خرید بلیط هواپیما کیش. نکات مهمی را در مورد خرید تور کیش هم باید بدانید که در بخش‌های بعدی مفصل به آن می‌پردازیم. اما چیزی که آژانس با سابقه خوب را از دیگر آژانس‌ها متمایز می‌کند، مالکیت روی پرواز است. بسیاری از آژانس‌های هواپیمایی بی‌سابقه، سهمیه‌ از هیچ پروازی ندارند و برای فروش آن به مسافر، خود نیازمند خرید آن بلیط از مرکز دیگر و در نتیجه، ارائه آن با قیمت بالاتر هستند. خرید بلیط هواپیما کیش به دلیل تقاضای بالا در تیررس برخی مشکلات قرار دارد.

مشکلات احتمالی در خرید بلیط هواپیما به صورت حضوری چیست؟

اصولاً در آژانس‌هایی که از کیفیت و قدمت خوبی برخودار نیستند، وقتی یک مسافر حضوری به آن‌ها مراجعه می‌کند، سریعاً مسیر مورد نظر مسافر را در اینترنت جستجو کرده و پروازی با قیمت مناسب را پیدا می‌کنند. مبلغی را بعنوان سود به آن اضافه کرده و به مسافر اعلام می‌کنند. آنها در واقع از عدم آشنایی مسافر با اینترنت و سایت‌های فروش بلیط هواپیما، سوءاستفاده می‌کنند و کاسبی گرمی به راه انداخته‌اند.

حال اینکه آن کانتر یا فروشنده محترم، از چه سایتی بلیط پرواز را خریداری کرده است جای نگرانی دارد. زیرا او به این توجه نمی‌کند که سایت معتبری را برای خرید بلیط انتخاب کند. او صرفاً به فکر سود خویش است و ارزان‌ترین بلیط را انتخاب کرده و توجهی به اعتبار سایت فروشنده نمی‌کند. اینجاست که وقتی به فرودگاه می‌روید مشکلات آغاز می‌شود و احتمال دارد مسئول کانتر پرواز به شما بگوید”اسم شما در لیست وجود ندارد(!)”. حال در این آشفته بازار پیدا کنید پرتقال فروش را.

در این موارد اصطلاحاً می‌گویند مسافر Over شده است. یعنی بلیط در دست دارد ولی صندلی برای وی رزرو نشده است. این مشکل قطعاً از سایت فروشنده اصلی است و آژانسی که شما از آن بلیط تهیه کرده‌اید، حکم واسطه را دارد. این مشکلات در مورد خرید بلیط هواپیما کیش، مشهد و دیگر شهرهای پر تردد وجود دارد. گفتنی است که ۹۰% این مشکلات برای خرید بلیط چارتر کیش و دیگر شهرهای پرتردد، بوجود می‌آید. در مطلب بعدی مفصل به توضیح این مشکل می‌پردازیم.

به هر آژانسی اعتماد نکنید

توصیه‌  ما برای شما داریم این است که سعی کنید برای خرید بلیط هواپیما کیش و سایر شهرها، ترجیحاً به سایت‌های معتبر مراجعه کرده و بصورت آنلاین تهیه کنید. اینطور که پیش می‌رود، حدوداً تا یکی دو سال آینده تمام مراجعه‌های حضوری برای خرید بلیط هواپیما از بین می‌رود. پس برای خرید بلیط هواپیما کیش در خیابان و کوچه و بازار به دنبال تابلوی آژانس‌ها نباشید. به هر آژانسی را که در خیابان دیدید که تابلویی زده و نماد چند شرکت هواپیمایی را بر روی در خود چسبانده است، اعتماد نکنید. برای خرید بلیط هواپیما کیش بصورت حضوری حتماً از سابقه، صحت و صلابت آژانس هواپیمایی فروشنده، اطمینان حاصل کنید.

ادامه دارد …

تفرینو بعنوان سامانه فروش آنلاین تفریحات کیش و دیگر شهرهای توریستی ایران، به شما کمک می‌کند تا با یک برنامه ریزی دقیق و منظم از سفر خود نهایت لذت را ببرید. برای انتخاب و مشاهده اتواع تفریحات جزیره کیش، به بخش رزرو تفریحات رفته و تفریح مورد نظر خود را با قیمت مناسب خریداری نمائید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.