تجربه سرعت و هیجان با سافاری کیش

احتمالا نامش را بارها شنیده باشید؛ تفریحِ پر هیجان و محبوبی که پایش به کیش هم رسیده است. از «سافاری کیش» سخن می‌گوییم. چندین سال است که گردشگران جزیره کیش علاوه بر آن‌که طعم تفریحات آبی و دریایی را می‌چشند، می‌توانند روی زمین و هوا هم تفریح ‌کنند که یکی از بهترین و محبوب‌ترین این تفریحات سافاری کیش است. این تفریح که باید برای تجربه کردنش به مجموعه پارس سافاری بروید، دقایق فراموش‌نشدنی‌ای از سرعت و لذت را برایتان خواهد ساخت. با ایزی‌کیش همراه شوید تا نگاهی به سافاری کیش بیاندازیم.

سافاری کیش

سافاری کیش از کجا آمده است؟

برای آنکه بدانیم سافاری چیست باید به گذشته رجوع کنیم. “Safari” واژه‌ای با ریشه عربی است. سافاری یا سفر در عربی به دورتر و سرزمین‌های آفریقایی برمی‌گردد. سافاری در آفریقا معنای سیاحت کردن و سیاحت اکتشافی می‌دهد.

زمانی بود که استعمارگرها به آفریقا هجوم برده بودند. آن‌ها سوار بر خودرو به دنبال گونه‌های مختلف جانوری آفریقا می‌رفتند تا آن‌ها را شکار کنند و این شکلی از سافاری بود. شکلِ دیگر سافاری باز هم به افریقا برمی‌گردد؛ زمانی‌که دوستداران طبیعت بر ماشین‌های شاسی بلند و بزرگی که مخصوص بیابان یا طبیعت نوردی بودند سوار می‌شدند تا بتوانند با دوربین‌هایشان حیات وحش را تماشا کنند و با گونه‌های نادر جانوری آفریقا –این سرزمین عجیب با طبیعت شگفت‌انگیز- آشنا شوند.

بنابراین سافاری، هرچند در ذهن خیلی از ما تنها شکلی از تفریح، بیابان‌نوردی و حتی تجربه شکلی از رانندگی است، در اصل برای حضور در میان حیات وحش و طبیعت به کار می‌آید.

سافاری اما سال‌هاست که با تفریح و گردشگری گره خورده است؛ به خصوص در ایران. می‌توان سافاری را در قالب تور سافاری با موتور، خودروهای قدرتمند و یا حتی حیواناتی مانند شتر نیز تجربه کرد اما سافاری با ماشین شکلِ جا افتاده‌تر آن است.

سافاری کیش

احتمالا هر کدام از ما تصویرمان از سافاری تصویر یک ماشین قدرتمند شاسی‌بلند باشد که در طبیعت و به خصوص طبیعت بیابانی به سرعت در حال راندن است.

اولین‌بار سال ۱۳۹۲ بود که سافاری کیش در مجموعه‌ای کامل و حرفه‌ای و در زمینی ۵۰۰ هزار متر مربعی به بهره‌برداری رسید. آب و هوا و طبیعت کیش دلیل مهمِ ساخت مجموعه پارس سافاری در جزیره کیش بود.

تور صحرا در سافاری کیش نیز مانند دیگر سافاری‌ها در ایران معروف‌ترین شکل سافاری است. سافاری در صحرا به این معناست که وسایل نقلیه‌ قدرتمندی –عمدتا خودروهای دو دیفرانسیل- مانند پاترول، تویوتا کروز، لندروور، لند کروز و غیره در صحرا با سرعت برانند. لازم است بدانیم که به سافاری آفرود (offroad) نیز گفته می‌شود.

تور سافاری کیش

در تور سافاری کیش چه‌چیز در انتظارمان است؟

در میان دیگر تفریحات کیش، سافاری کیش چند سالی است که گردشگران زیادی را به مجموعه پارس سافاری جذب می‌کند تا برای دقایقی هیجان را در طبیعت کیش بچشند. اگر قصد دارید تا تور سافاری کیش را امتحان کنید، فضایی ۵۰ هکتاری در انتظارتان است تا در آن سوار بر لندکروز شوید و رانندگان حرفه‌ای سافاری، شما را از راه‌های پست و بلند و صعب‌العبور عبور دهند.

شما در هر سنی که باشید با رعایت نکات ایمنی می‌توانید تور سافاری جزیره کیش را امتحان کنید. بنا بر علاقه‌ای که به این ورزش داشته باشید، دو نوع سافاریِ معمولی یا تور VIP سافاری را می‌توانید برگزینید. در تور معمولی سافاری ۱۵ دقیقه با سرعت و هیجان در طبیعت خشک و بیابانی حرکت خواهید کرد و در تور VIP به مدت ۹۰ دقیقه آن‌هم متنوع‌تر، از تور سافاری کیش لذت خواهید برد.

سافاری کیش

قیمت سافاری کیش چقدر است؟

برای آنکه سافاری کیش را تجربه کنید، دو قیمت وجود دارد که هر کدام مربوط به یکی از دو نوع تور سافاری کیش است که در بالا از آن سخن گفتیم.

تور سافاری معمولی کیش، قیمتی برابر با ۶۰ هزار تومان دارد. این ۶۰ هزار تومان به ازای هر نفری است که می‌خواهد سوار ماشین‌های مخصوص سافاری شود و به مدت ۱۵ دقیقه در پیستِ مخصوص سافاری کیش، با سرعت و هیجان، حرکت کند.

تور VIP سافاری کیش نیز قیمتی برابر با ۱۳۵ هزار تومان به ازای هر نفر دارد. قیمت این تور تنها به دلیل زمانِ آن نیست که گران‌تر است. تور VIP سافاری کیش از محل اقامتتان، شما را سوار می‌کند در جزیره و همچنین پیست مخصوص سافاری می‌گرداند و در نهایت بار دیگر شما را به محل اقامتتان باز می‌گرداند. برای آنکه این تور طولانیِ مدت را تجربه کنید باید از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید و در بهترین حالت بلیط سافاری VIP را به صورت آنلاین خریده باشید.

نکته‌ای که در رابطه با این دو تور وجود دارد آن است که تور VIP سافاری مخصوص صبح است. تور سافاری معمولی اما در تمام ساعاتی که مجموعه پارس سافاری فعالیت دارد، قابل استفاده است.

برای آنکه اطلاعات لازم را درباره بلیط، خرید بلیط و شرایط سافاری کیش بدانید، از طریق ایزی کیش اقدام کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.