بهترین ساحل کیش کجاست؟

سخن گفتن از بهترین ساحل کیش کار ساده‌ای نیست. ساحل کیش چه شرق باشد، چه غرب، چه جنوب و شمالِ جزیره زیبایی منحصر به فردی دارد. ساحل مرجانی، ماسه‌ای و سنگی را همگی می‌توان در جزیره کیش دید. با این حال اما بهتر است بدانید بهترین ساحل کیش که مرجانی، صخره‌ای یا ماسه‌ای باشد کجاست. با ایزی کیش همراه باشید.

به دنبال بهترین ساحل کیش نباشید!

بدون شک نمی‌توان یک نام را از میان سواحل کیش برگزید و برچسب بهترین ساحل کیش را به آن زد. برای هر گردشگر کیش یک ساحل می‌تواند بهترین و جذاب‌ترین باشد. همه‌چیز بستگی به این دارد که شما به دنبال چه هستید.

اگر به دنبال ساحلی باشید که صرفا بتوانید در آن بهترین تفریحات کیش را دنبال کنید باید به اسکله تفریحی کیش بروید. اگر به دنبال ساحلی زیبا برای دوچرخه سواری باشید، ساحل مرجان کیش یک انتخاب خوب است. اگر دوست دارید برخی از بهترین عکس‌های سفرتان را ثبت کنید، ساحل کشتی یونانی و ساحل درختان نارگیل یک پیشنهاد خوب است. آیا این سواحل را می‌شناسید؟ در زیر به صورت خلاصه می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

ساحل اسکله تفریحی کیش

اینجا نام آشنایی برای بیش‌تر مسافران کیش است. اسکله تفریحی به دلیل تفریحات و تنوع خدمات گردشگری که دارد افراد زیادی را به خود جذب می‌کند و می‌توان گفت یکی از پرطرفدارترین سواحل کیش است. در اسکله تفریحی کیش می‌توانید تفریح با چتر پاراسل، غواصی، شاتل و بنانا، قایق سواری و دیگر تفریحاتِ کلوپ‌های دریایی را تجربه کنید. بنابراین اگر اهل تفریح و هیجان هستید خودتان را به این ساحل کیش برسانید.

بهترین ساحل کیش

ساحل مرجان کیش

در نزدیکی اسکله تفریحی کیش ساحل مرجان قرار دارد. این ساحل شناخته‌شده ترین ساحل جزیره کیش است؛ دلیل شهرت این ساحل بدون شک در نامِ آن است؛ مرجان. این ساحل، ساحلی مرجانی است و اگر اهل غواصی باشید می‌توانید در سایت‌های غواصی نزدیک به آن که مملوء از مرجان‌های زیبا هستند شنا کنید.

به طور کلی کیش به جزیره مرجان معروف است و مرجان‌ها که نوعی آبزیان دریایی هستند از سال‌های دور در این جزیره نقش مهمی ایفا می‌کرده‌اند. برای مثال مرجان‌های شهر زیرزمینی کاریز کیش در گذشته نقش تصفیه کننده آب جاری در این کاریز را بر عهده داشته‌اند.

ساحل مرجان اما به همین ویژگی محدود نمی‌شود. این ساحل یکی از زیباترین پارک‌های ساحلی جزیره کیش را دارد و ماسه‌های براق آن نامِ ساحل نقره‌ای را نیز بر رویش گذاشته‌اند. در این ساحل می‌توانید مدت‌زمانی را در آلاچیق‌ها سپری کنید، سوار دوچرخه شوید و یا خودتان را به مراکز خرید نزدیک این مرجان برسانید و خرید کنید.
 ساحل مرجان کیش

ساحل درختان نارگیل کیش

یکی از زیباترین و بهترین ساحل کیش در شرق جزیره، ساحل نارگیل است. این ساحل منظره بسیار زیبایی دارد. درختان نارگیل زیادی در این ساحل وجود دارند که همین منجر شده این ساحل بدل به یکی از پارک‌های ساحلی جزیره شود. اگر دوست داشتبه باشید می‌توانید در آلاچیق‌های این ساحل مدت زمانی را سر کنید و پس از آن به جاذبه‌های گردشگری دیگری مانند لور و اسکله تفریحی بروید. بنابراین اگر شما نیز شیفته آرامش جزیره کیش و لذت بردن از غروب ساحل و عکس‌برداری هستید حتما سری به این ساحل بزنید.

بهترین ساحل کیش

ساحل کشتی یونانی

هرچند که کشتی یونانی هر روز بیش از گذشته به سمت تخریب پیش می‌رود اما هنوز هم گردشگران به هوای دیدن بقایای این کشتی که آرام و بی‌صدا در آب آرمیده است به ساحل آن می‎روند. ساحل کشتی یونانی علاوه بر آنکه جاییست تا شما بتوانید زیباترین عکس‌های سفر کیش را ثبت کنید، یک ساحل صخره‌‌ای زیباست؛ می‌توانید جاده جهان را از کنار کشتی یونانی آغاز کنید و تا هرجا که می‌توانید در نوار ساحلی جزیره قدم بزنید. در نزدیکی کشتی یونانی مردم بومی و خانه‌های بومی را نیز خواهید دید.

بهترین ساحل کیش

پارک ساحلی میرمهنا

اگر در سفر به کیش دوست دارید در یک ساحل زیبا کمی استراحت کنید، میرمهنا یکی از بهترین انتخاب‌هاست. از آن‌جایی که این پارک به محله بومی‌ها و بازار عرب‌های جزیره نزدیک است می‌توانید پس از گشت و گذاری در آن مناطق و چرخی در بازار عرب‌ها به این ساحل بروید.

در پارک ساحلی میرمهنا علاوه بر اینکه امکان ماهی‌گیری وجود دارد، فضای سبز و امکانات گردشگری نیز برای اتراق کردن هست. اگر دوست داشته باشید می‌توانید در رستوران‌های نزدیک این پارک ساحلی غذا بخورید و یا آنکه ماهی‌هایی که صید کرده یا خریده‌اید را در منقل‌های این پارک ساحلی کباب و نوش جان کنید!

سواحل کیش

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

این ساحل نامش را از مجسمه‌ای وام‎دار است که ۴ هنرمند در اسفند ۱۳۹۳ آن را ساختند. این مجسمه بزرگِ ۱۲ متری حالا یکی از نمادهای جزیره کیش به حساب می‌آید و از آن‌جا که در دل یک پارک زیبای ساحلی قرار گرفته، مردم زیادی برای گردش و تفریح به این پارک ساحلی می‌آیند.

بهترین ساحل کیش

پارک ساحلی سیمرغ

در جنوب شرقی کیش یک پارک دیگر ساحلی که برای تفریحِ گردشگران نیز مناسب است وجود دارد. سیمرغ نام این پارک است. در ساحل سیمرغ امکانات خوبی مانند امکانات تفریحی کودکان، مسیر پیاده‌روی، پیست اسکیت، پینگ‌پنگ، زمین بدومینتون و … وجود دارد از همین رو بدون‌شک یکی از بهترین خاطراتتان در کیش را در این پارک ثبت خواهید کرد.

در نزدیکی پارک ساحلی سیمرغ پارک دلفین کیش قرار دارد که می‌توانید سری هم به آن بزنید.

بهترین ساحل کیش

با این توضیحات بهتر است در جزیره کیش به دنبال بهترین ساحل کیش نباشیم و در کنار تفریحات، کرایه خودرو، رستوران‌گردی و سایر گشت و گذارهای جزیره کیش همه سواحل آن را نیز ببینیم و زمانی را در آن بگذرانیم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.