بانجی شوتینگ کیش ؛ تفریحِ پر دل و جرات‌ها!

پرش، چه از ارتفاع به سمت پایین و چه از نقطه‌ای به نقطه دیگر کارِ هر کسی نیست. برای این‌کار نیاز به دل و جراتی است که البته خیلی‌ها هم آن را دارند. پرش با بانجی شوتینگ کیش خیلی‌ها را به مجموعه پارس سافاری کیش می‌کشاند؛ پرشی که برای دقایقی نفس را در سینه حبس می‌کند. برای تجربه چنین پرشی باید دستِ کم ترس از ارتفاع نداشته باشید. با ایزی‌کیش همراه باشید تا درباره این تفریح مفرح و پرهیجان کیش بیش‌تر بدانید. بانجی شوتینگ کیش

بانجی شوتینگ چیست؟

برای آن‌که بانجی شوتینگ یا خانواده بانجی‌ها را بهتر بشناسیم باید به سال‌های ۱۹۵۰ میلادی اشاره کنیم که برای اولین‌بار شبکه BBC در مستندی این ورزش را معرفی کرد و بلافاصله مشتاقان پرش در جهان از آن استقبال کردند.

بانجی‌ها از تفریحات محبوب دنیا هستند. این ورزش خانواده بزرگی دارد و انواع آن‌ها در جهان مردم بسیاری را ترغیب می‌کنند تا طعم پرش یا پرتاب شدن را همراه با ترس و هیجان بچشند. بانجی جامپینگ معروف‌ترین ورزش و تفریح در میان این گروه از تفریح‌هاست. درباره بانجی جامپینگ می‌دانیم که ورزشی با هیجان بالاست.

بانجی شوتینگ اما سازوکارش با بانجی جامپینگ متفاوت است. این ورزش که ما آن را بانجی شوتینگ می‌نامیم با نامِ اصلی بانجی اسلینگ شات (Bungee Slingshot) شناخته می‌شود.

بانجی اسلینگ شات یا بانجی شوتینگ نیز در ادامه ورزش بانجی در کشور فرانسه ابداع و ساخته شد. پس از اینکه این شیوه پرش معرفی شد، بسیاری از آن برای پرش در طبیعت یا پرش‌های تفریحی استفاده کردند.  بانجی شوتینگ کیش

در بانجی شوتینگ چه اتفاقی می‌افتد؟

بانجی شوتینگ به طور کلی ساختار ساده‌ای دارد. اصلِ کار، حفظ امنیت با ستون‌های محکم و بلند و طناب‌های مرتجع است.  بقیه موارد به توانایی فرد در کنترل هیجان و شجاعتش برمی‌گردد.

در بانجی شوتینگ کیش دو ستون فلزی وجود دارد که هر کدام ۱۵ متر ارتفاع دارند. این دو ستون ۲۰ متر از یکدیگر فاصله دارند تا بتوانند طنابِ قابل ارتجاع را تا مسافت زیادی حرکت دهند. به هر کدام از این ستون‌ها یک طناب (یا Cord Elastic) وصل می‌شود که خاصیت ارتجاعی دارند. هر کدام از این طناب‌ها از دو سو به فردی که سوار بانجی شوتینگ می‌شود متصل خواهند شد. فردِ بانجی شوتینگ سوار یک جلیقه مخصوص به نام هارنس را بر تن می‌کند که به واسطه آن هم به کِش‌ها یا طناب‌های قابل ارتجاع وصل شود و هم آنکه امنیتش بهتر حفظ شود.

بانجی شوتینگ کیش

حال وقتِ کِش آمدن است! در پایین و سطح زمین یک موتور ATV، یک طناب را که به آن وصل است تا مسافتی ۲۰ متری می‌کشد. آن‌گاه وقت آن است که فردِ جامپر از موتور رها شود و به سرعت –شاید بتوان آن را به پرتاب منجنیق تشبیه کرد- به جلو پرتاب شود. جامپر پس از رها شدن از موتور ATV، ۶۰ متر با زاویه ۴۵ درجه آسمان را طی می‌کند، برای دقایقی به صورت پاندولی عقب و جلو می‌رود و آرام‌آرام از سرعتش کاسته می‌شود. پس از اینکه بانجی شوتینگ متوقف شد، جامپر پایین آورده می‌شود.

هیجان ناشی از بانجی شوتینگ سواری به قدری زیاد است که می‌توانید به میزان زیادی آدرنالین در مغزتان ترشح کنید و از آن لذت ببرید.

لازم است این نکته را در نظر بگیرید که برای سوار شدن به بانجی شوتینگ یا اسلینگ شات، باید وزنتان از ۱۰۰ کیلو بیش‌تر نباشد و اگر دچار بیماری‌های قلبی هستید نباید این تفریح یا ورزش را امتحان کنید. زنان و مردان هر دو می‌توانند با بانجی شوتینگ کیش بپرند. اگر هیجان را دوست دارید، نمی‌ترسید و کنجکاوید تا پرش را امتحان کنید بانجی شوتینگ کیش را از دست ندهید.

بانجی شوتینگ کیش

قیمت بانجی شوتینگ کیش

برای تجربه کردن آنچه از آن سخن گفتیم لازم است که ۵۵ هزار تومان پرداخت کنید. قیمت بانجی شوتینگ را باید در رده قیمت‌های متناسب و میان رده تفریحات کیش در نظر بگیریم. برای خرید بلیط این تفریح بهتر است به صورت آنلاین اقدام کنید و از خریدتان مطمئن باشید. در ایزی کیش می‌توانید بلیط بانجی شوتینگ کیش را به راحتی رزرو کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.